خرید کارت DAQ | کارت دیتالاگر ابزار دقیق سنسور های مانیتورینگ USB

کارت دیتالاگر    

 دیتالاگر چیست؟

قیمت دیتالاگر 

ثبت کننده داده فروش دیتالاگر خرید دیتالاگر

 انواع دیتالاگر ساخت دیتالاگر

دیتالاگر برق ارزان ولتاژ انواع  دیتالاگر آزمایشگاهی

یک logger اطلاعات (همان datalogger یا ضبط کننده داده) یک دستگاه الکترونیکی است که در طول زمان اطلاعات مکان یا ابزار دقیق یا حسگر یا  طریق ابزار و سنسورهای خارجی ثبت می کند. این کارت دیتالاگر بر اساس یک پردازنده دیجیتال (یا رایانه) کار می کند. آنها به طور کلی کوچک، باتری خور ، قابل حمل، و مجهز به یک ریزپردازنده، حافظه داخلی برای ذخیره سازی داده ها و سنسورها هستند. برخی از loggers data ها با یک رایانه شخصی ارتباط برقرار می کنند و از نرم افزار برای فعال کردن logger داده ها و مشاهده داده ها و تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده استفاده می شود، در حالی که کارت های دیگر دارای یک ابزار رابط  (صفحه کلید، ال سی دی) هستند و می توانند به عنوان یک دستگاه مستقل استفاده شوند.

دیتالاگر در کل برای طیف وسیعی از برنامه های اندازه گیری  دستگاه های بسیار خاص (ابزار دقیق به انگلیسی Instruments) استفاده می‌شود. دیتالاگر ها در اندازه گیری در یک محیط و یا نوع برنامه تنها تفاوت دارند. با این حال، بسیاری از دستگاه های باقی مانده تنها با تعداد محدود یا هیچ پارامتر قابل تغییر باقی می مانند. ثبت کننده های داده های الکترونیکی در بسیاری از برنامه های کاربردی رسم نمودار را جایگزین کرده اند.

یکی از مزایای استفاده از loggers این است که به طور خودکار داده ها را به صورت 24 ساعته جمع آوری می کند. پس از فعال سازی، loggers داده ها به طور معمول مستقر و بدون نظارت به منظور اندازه گیری و ثبت اطلاعات برای مدت زمانی مشخصی ضبط می شوند . این اجازه می دهد تا برای یک تصویر جامع و دقیق از شرایط محیطی تحت نظارت، از قبیل دمای هوا و رطوبت نسبی و … داده ها در کارت دیتالاگر ضبط شود.
هزینه ثبت داده ها در طول سال ها کاهش یافته است، زیرا تکنولوژی بهبود یافته و هزینه ها کاهش یافته است. هزینه کارت دیتالاگر تک کانال ارزان و تنها 100 هزار تومان است. دیتا لاگر ها با تعداد بیشتر ورودی و سرعت و دقت بالا تر مبالغ بیشتری دارند.

 

 

تفاوت و شباهت کارت دیتالاگر با DAQ ( نمونه بردار داده )

نام دیتا لاگر ها  و کارت های DAQ به طور مشابه بین مردم عموما استفاده می شود. با این حال، در یک زمینه تاریخی آنها کاملا متفاوت هستند. یک سیستم ثبت اطلاعات (Data Logger) یک سیستم کسب نمونه (DAQ) است، اما یک سیستم DAQ لزوما یک Data logger نیست.

دیتالاگر ها معمولا نرخ نمونه گیری پایین تری دارند. حداکثر نرخ نمونه ها ممکن است 1 هرتز باشد. برای یک logger اطلاعات بسیار سریع درنظر گرفته شود، اما برای یک سیستم نمونه برداری معمولی، بسیار کند است.
دستگاه های ضبط داده (دیتالاگر) به طور ضمنی دستگاه های مستقل هستند، در حالی که سیستم های داده بردار معمولی (DAQ) باید برای دستیابی به اطلاعات به کامپیوتر متصل شوند. این جنبه مستقل  loggers ها به معنای حافظه دار بودن آن ها است که برای ذخیره اطلاعات به دست آمده استفاده می شود. گاهی اوقات این حافظه بسیار بزرگ است تا روزها یا حتی ماه ها از ضبط بدون ناظر استفاده می کند. این حافظه ممکن است حافظه رم (RAM)، حافظه فلش یا EEPROM با باتری رباشد.
با توجه به زمان ضبط طولانی ، ضبط کننده داده ها، معمولا مکانیزمی برای ضبط تاریخ و زمان و نشانه گذاری برای اطمینان از اینکه هر مقدار داده  ثبت شده با تاریخ و زمان خود مرتبط باشد. به منظور ایجاد یک دنباله از رویدادها.
ضبط داده ها از ورودی ساده تک کانال به دستگاه های چند کاناله پیچیده تر می شود. به طور معمول دستگاه ساده تر انعطاف پذیری خود را تنها در برنامه نویسی دارد. بعضی از ابزارهای پیشرفته تر، برای محاسبات بین کانال ها و آلارم ها بر اساس شرایط از پیش تعریف به کاربر اجازه می دهند. جدیدترین دیتالاگر ها می تواند در صفحات وب نیز داده های خود را به اشتراک بگذارد، این به افراد متعددی اجازه می دهد تا سیستم را از راه دور نظارت کنند.
ساختار بسیاری از دیتالاگر ها ، نیاز به ابزار های تامین منبع تغذیه DC مانند باتری دارد. انرژی خورشیدی ممکن است برای تأمین این منابع انرژی نیز استفاده شود. در بسیاری از موارد، بسیاری از این کارت های داده بردار در شرایط سخت محیطی نیز کار می کنند و می توانند به وسیله پورت های USB انتقال داده انجام دهند.

Dataloggers قابل حمل ممکن است تا 20 کانال با حداکثر سرعت 64K نمونه برداری برسد.
از آنجایی که ممکن است آنها برای مدت طولانی بدون نظارت و یا بدون نظارت بر انسانی کار کنند و ممکن است در مکان های سخت یا از راه دور نصب شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *